Завантаження...
дніпровський центр професійно-технічної освіти державний професійно-технічний навчальний заклад офіційний веб-сайт

ІСТОРІЯ ТА СУЧАСНІСТЬ

28 жовтня 1943 року – наказом начальника Обласного управління трудових резервів було створено Ремісниче училище-9 (РУ-9)

Центральний двірЦентральний двір
Столова навчального закладуСтолова навчального закладу

24 листопада 1943 року – у відбудованій ливарній майстерні отримана перша плавка;

1945 року – відбувся пуск верстатної майстерні на 18 робочих місць;

Профорг групи № 8 ТУМАН проводить нараду з активом групи 1950р. Профорг групи № 8 ТУМАН проводить нараду з активом групи 1950р.
Першотравнева демонстрація 1955р.Першотравнева демонстрація 1955р.

1958 року – спільними зусиллями фахівців заводу імені Леніна і заводу "ДЗМО" завершена реконстукція механічного цеху з верстатами з індивідуальним приводом;

1966 року – наказом ГУ ПТО при РМ СРСР призначені базові підприємства – заводи "ДЗМО", "Красний комінтерн", "Комбайновий завод".

1968 року – перший випуск групи дівчат за фахом "Токар";

1974 року – ГПТУ-11 реорганізовано в СПТУ-11.

Група № 5 «Формувальники-ливарники" 1959/1960 уч.рік майстри в/н Назаренко В.Х. і Баринов А.О.Група № 5 «Формувальники-ливарники" 1959/1960 уч.рік майстри в/н Назаренко В.Х. і Баринов А.О.

В майстернях на уроках виробничого навчання учнями разом з майстрами в/н були виготовлені перші шість токарно-гвинторізних верстатів 1А616;

У 1997 році шляхом реформування професійно-технічної мережі до ПТУ-11 було приєднано ПТУ-67, а 02.07.2007 року на підставі наказу №178 Міністерства освіти і науки України об’єднане ПТУ-11 відкрило нову сторінку своєї історії в статусі «Дніпропетровський навчально-виробничий центр з підготовки та перепідготовки робітників машинобудівної галузі та зв’язку».

В 2009 році з метою вивчення та впровадження нових технологій, матеріалів, інструментів на базі Центру за сприянням підприємств «Укрпошта» та «ПАТ «Укртелеком» було створено і відкрито навчально-практичний центр з підготовки фахівців зв’язку та інформаційно-комунікаційних технологій, де готують операторів поштового зв’язку, сортувальників поштових відправлень та виробів друку; операторів комп’ютерного набору, електромонтер лінійних споруд електрозв’язку та проводового мовлення та кабельник-спаювальник.

Державний професійно-технічний навчальний заклад «Дніпропет-ровський навчально–виробничий центр з підготовки та перепідготовки робітників машинобудівної галузі та зв’язку» згідно наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 27.02.2013р. №215 перейменовано у Державний професійно – технічний навчальний заклад «Дніпропетровський центр професійно-технічної освіти».

У 2013 року шляхом реформування професійно-технічної мережі до ДПТНЗ «Дніпропетровський центр професійно-технічної освіти» було приєднано Дніпропетровський професійний будівельний ліцей (наказ Міністерства освіти і науки України № 440 від 15.04.2013р.)

Центр став правонаступником трьох ліквідованих навчальних закладів, що привело до збільшення контингенту та поповнення навчально – матеріальної бази. У 1996 році до існуючих машинобудівних професій були приєднані професії зв’язку, у 2013 році – професії будівництва та автотранспорту.

Протягом часу, змінювалися назви навчального закладу, але не змінною залишалася основна мета та функції – підготовка кваліфікованих робітників для машинобудівної галузі.

Сьогодні центр представляє собою навчальний комплекс з трьома відділеннями: професійної підготовки робітників професій для машинобудівної галузі; професійної підготовки робітників професій для галузі зв’язку та торгівлі; професійної підготовки робітників професій для галузі будівництва та автотранспорту.

Дніпровський центр професійно-технічної освіти це навчальний заклад з проектною потужністю 1620 осіб, до складу якого входять 3 начальних корпуса, навчальні майстерні, 3 гуртожитки.

Адміністративний корпус та відділення машинобудування (адреса: 49052 м.Дніпро, вул.Алтайська 6-а) площею 15661 м ², розміщений на 5-ти поверхах навчального корпусу, СОК: актова та спортивна зала, гуртожиток, бібліотека та читальна зала, адміністративний корпус: їдальня, кабінети адміністрації, навчальні кабінети, майстерні.

Учбовий корпус №1

Відділення зв’язку (адреса: 49041 м.Дніпро, вул. Стартова, 15) площею 14600 м ², розміщений на 4-х поверхах навчального корпусу, актова та спортивна зала, гуртожиток, бібліотека та читальна зала, буфет, кабінети адміністрації, навчальні кабінети; ОБК – майстерні.

Учбовий корпус №2

Відділення автотранспорту та будівництва (адреса: 49064 м.Дніпро, вул. В. Самодриги, 4) площею 9600 м², розміщений на 4-х поверхах навчального корпусу, спортивна зала, гуртожиток, бібліотека та читальна зала, їдальня, кабінети адміністрації, навчальні кабінети; майстерні.

Учбовий корпус №3

Для якісної підготовки кваліфікованих робітників в центрі функціонує 15 навчальних майстерень: токарна, електромонтажна – 2, електромонтерів лiнiйних споруд електрозв`язку та провідного мовлення, контролерів-кассирів, машинiстів крана металургiйного виробництва, монтажників зв`язку, продавців продовольчих та непродовольчих товарів, електрогазозварювальна – 2, оператор комп`ютерного набору, операторів поштового зв’язку, слюсарів з ремонту автомобілів – 2, майстерня опоряджувальників, кабінети: охорони праці, електротехніки, спецтехнологій з усіх ліцензованих професій, креслення, матеріалознавства, кабінети загальноосвітньої підготовки.

Усі приміщення відповідають санітарно-технічним вимогам, щорічно це підтверджується актом готовності навчального закладу до нового навчального року.